جراحی تیروئید و پاراتیروئیدغده تیروئید در ناحیه گردن و جلوی نای قرار گرفته است که دو قسمت راست و چپ دارد. این غده هورمون تیروئید را ترشح می‌کند که در کنترل سوخت و ساز بدن مؤثر است. افزایش هورمون تیروئید، پُرکاری تیروئید نامیده می‌شود که منجر به بروز علایمی مانند تپش قلب، لرزش دست‌ها، بیرون زدگی چشم‌ها و افزایش اشتها و اضطراب می‌گردد. کاهش ترشح هورمون تیروئید نیز باعث کاهش اشتها، کاهش فعالیت بیمار، بی‌حوصلگی و اِدم پاها می‌گردد.


ادامه مطلب

لاپاروسکوپیجراحی با حداقل تهاجم (Minimally Invasive Surgery-MIS) تکنیکی جدید است که در مقایسه با جراحی‌های باز با برش وسیع، از طریق شکاف‌های کوچک به طول ۵/۱- ۵/۰ سانتیمتر انجام می‌گیرد. در صورت بکارگیری این روش در داخل حفره شکم و یا لگن، جراحی لاپاروسکوپی و چنانچه بر روی گلو و قفسه سینه انجام شود، جراحی توراکوسکوپی نامیده می‌شود.


ادامه مطلب

جراحی انواع فتقبیماری فتق به دلیل ضعف لایه‌های داخلی عضلات دیواره شکم بروز می‌کند که منجر به ایجاد برآمدگی بالون شکل و ورود روده کوچک و سایر اندام‌های داخل شکمی در این ناحیه می‌شود. این بیماری ممکن است در مردان و زنان با هر سنی مشاهده شود اما در مردان شیوع بیشتری دارد. عواملی مانند بلند کردن وزنه سنگین، افزایش وزن، سرفه مداوم و زور زدن هنگام اجابت مزاج می‌تواند احتمال بروز مجدد فتق در بیمارانی را که تحت جراحی فتق قرار گرفته‌اند، افزایش دهد.


ادامه مطلب

جراحی کیسه صفرا و مجاری صفراویکیسه صفرا در زیر کبد و مجاور با لوزالمعده قرار دارد که صفرای تولید شده در کبد را ذخیره می‌کند. با دریافت سیگنال بعد از مصرف غذا، کیسه صفرا منقبض شده و محتویات خود را که در هضم چربی مؤثر است، از طریق مجاری صفراوی به داخل روده کوچک می‌ریزد. در نتیجه بیماری‌های کیسه صفرا، مایع صفرا تغلیظ شده و رسوب حاوی کلسترول و نمک‌های صفراوی باعث ایجاد سنگ (Cholelithiasis) و یا عفونت کیسه صفرا (Cholecystitis) می‌شوند.‌


ادامه مطلب

جراحی سرطان معدهمعده یکی از ارگان‌های سیستم گوارش است که در زیر قفسه سینه و بالای شکم قرار گرفته و وظیفه هضم مواد غذایی و انتقال غذای هضم شده را به روده کوچک بر عهده دارد. سه قسمت اصلی معده عبارتند از بخش فوقانی معده (Cardia)، بخش میانی (Fundus) که نسبت به دیگر قسمت‌ها بزرگتر است و بخش انتهایی (Pylorus) که معده را به روده کوچک متصل می‌کند.


ادامه مطلب

جراحی سرطان‌های دستگاه گوارشاین اعمال شامل جراحی معده، لوزالمعده، روده باریک و روده بزرگ است که دچار کانسرهای دستگاه گوارش شده‌اند. جراحی سرطان معده: در سال‌های اخیر، سرطان معده بسیار شیوع داشته است و امروزه به عنوان دومین سرطان شایع در دنیا شناخته می‌شود. حدود ۴۰ درصد از مواردِ سرطان معده در بخش پایین آن، ۴۰ درصد در بخش میانی، ۱۰ درصد در بخش بالایی و ۱۰ درصد به صورت ترکیبی رخ می‌دهد. درمان، با انجام جراحی و برداشتن تمام یا بخشی از معده بنا بر میزان شدت و پیشروی سرطان، صورت می‌گیرد.


ادامه مطلب